O nás


Záleží nám na vývoji vašich dětí. Naše Rodinné centrum 100nožka upřednostňuje individuální přístup ke každému dítěti v předškolním věku.

V našem vzdělávacím programu najdete  prvky Montessori pedagogiky, která je uceleným a propracovaným výchovně vzdělávacím systémem známým již více než 100 let.

Našim základním cílem je, orientace na dítě jako na člověka se zachovanou tohou po učení, což je nejdůležitější důvod hledání různých alternativ ve vzdělávání dětí.

Našim hlavním požadavkem je pomoci dítěti k dosažení jeho vlastní nezávislosti a podporovat jeho schopnost samostatném jednání, chování a učení se novým věcem.

 

Hana Papicová (zakladatelka RC 100nožka)

učitelka 2 stupně základní školy

Vystudova SZŠ se specializací na sociální služby a dále padagogickou fakultu. Do svého vzdělávacího plánu pro Rodinné centrum aplikuje principy pedagogiky Marie Montessori. Kromě svého profesního působení absolvovala kurz Interiérového designu , floristiky, osobního rozvoje a mnoho dalších. Je autorkou eBooku na téma - 11 tipů pro design interiéru. Mezi své zájmy, kterých má opravdu mnoho, řadí i olejomalbu technikou Boba Rosse a nesmíme opomenou ani její rodinu. V současné době je na mateřské dovolené, ale působí jako lektorka v MŠ s programem Věda nás baví.Iva Ledvinová (lektorka)

mateřská dovolená

V současné době je na mateřské dovolené se svým synem Filipem. Mezi své zájmy řadí výchovu syna, cestování a poznávání nových věcí. Ve své praxi se věnovala hlídání dětí. Její životní prioritou je pracovat v kolektivu spolupracovníků, kteří mají stejný životní směr a hodnoty, které sama uznává.
Michaela Konečná (lektorka)

mateřská dovolená

Míša je v součastné době na mateřské dovolené a stará o svého syna Kryštůfka. Vystudovala střední školu hotelnictví a gastronomi . Patří do týmu lektorů programu Věda nás baví.
Gabriela Slováčková (lektorka)

V současné době působí již 5 rokem jako lektorka v mateřských centrech. Její životní náplní je práce s dětmi, které ji mají velice rádi. V mém týmu patří mezi velmi spolehlivé lektory, kteří žijí pro práci s dětmi a rozvoj jejich osobnosti.Petra Sládečková (pomocná lektorka)

mateřská dovolená

Petra má ráda přírodu a sport. Její životní prioritou je nyní její syn a jak sama říká - " Je úžasné vidět, jak se každým dnem víc a víc rozvíjí". Vystudovala střední školu hotelnictví a gastronomie, obor hotelnictví a turismus. Poté pracovala jako recepční a před nástupem na mateřskou dovolenou jako vedoucí úseku nepotravinového zboží v Kauflandu.Jana Palmová (pomocná lektorka)

Dalším členem mého týmu je Jana. Před nástupem do RC pracovala jako prodavačka. Na prvním místě je pro ni rodina. Má zkušenosti s postiženými dětmi a to s dg. Autismus a Apergův syndrom. Mezi zájmy Jany patří práce s dětmi a vyšívání.

Rozpis programu RC

březen, duben, květen

Pondělí / RC  100nožka -  Iva Ledvinová se synem Filipem a Gabriela  Slováčková

Úterý / Školička u tety Stonožky - Míša Konečná a Gabriela Slováčková

Středa / RC 100nožka   - Hana Papicová se synem Tomášem a Petra Sládečková a Jana Palmová

Čtvrtek / Školička u tety Stonožky - Míša Konečná a Gabriela Slováčková

Pátek / RC 100nožka - Petra Sládečková a Jana Palmová


Rozpis aktivit RC


Pondělí s Ivou Ledvinovou a synem Filípkem (Slováčková)

9:00 - 9:50 : Šikovné ručičky (tvoříme, lepíme, modelujeme ...)

9:50 - 10:00 : Svačinka dětí

10:05 - 11:00  : Kruhová rada pro maminky (rady, inspirace, náměty, zkušenosti, zajímavosti ...)

11:05 - 11:30 : říkanky, zpívání, cvičení maminek s dětmi , čtení pohádek, herna / dle měsíčního plánu


Středa s Hankou Papicovou a synem Tomáškem (Sládečková, Palmová)

9:00 - 9:50 : Setkání maminek s dětmi / herna / program dle přání maminek

9:50 - 10:00 : Svačinka dětí

10:05 - 10:40 : Čteme si oblíbené pohádky

10:45 - 11.30 : Země malých objevitelů / Montessori prvky


Úterý a Čtvrtek patří Míše Konečné a Gabriele Slováčkové

9:00 - 11:30 - Školička u tety Stonožky

pozn. Přijímáme děti od 2 roků, děti jsou po celou dobu ve Školičce bez rodičů (připravujeme na přechod z domu do MŠ), děti mají zajištěný po celou dobu program, svačinky a pití přinášejí rodiče.


Pátek - Petra Sládečková a Jana Palmová

9:00 - 10:00 : Montessori dílnička (výroba domácích pomůcek pro děti)

10:00 - 10:15 : Svačina dětí

10:20 - 11:00 : Zelená rada (koloběh přírody, informace o zvířátkách, pohádky, tvorba zahrádky , sázíme rostlinky apod.) 

11:00 - 11:30 : Herna pro děti